Recenze Suunto

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 6. března 2019

• velká nabídka sportů
  • přesné měření tepu (včetně rozdělení do zón)
  • skvělé údaje o průběhu aktivit na web. stránce aplikace Movescount
  • jednoduché a intuitivní ovládání
  • notifikace (vše v češtině s diakritikou)
  • výdrž při běžném nošení s denní aktivitou (1 - 1,5 hod.) cca 5 dní
  • vzhled
  • příjemné na ruce a lehké
  • snadné nastavení
  • aplikace do mobilu víceméně neukazuje nic, nutné jít na web aplikace - tam je to perfektní

Naprostá spokojenost po všech stránkách. Hodinky mě mile překvapily, není nic, co by jim chybělo. Rozhodně všem doporučuji!!!

Suunto 9

Zakoupeno v Helveti.cz

Dárek.

Marek Tarek Marek Tarek

Přidáno: 9. února 2019

(naposledy upraveno 9. února 2019)

• Pohodlny pasek
  • Chybi tlacitko/gesto pro primý navrat z menu k času
  • Nezobrazuje počasi
  • Nelze odpovidat na prichozi zpravy a volani
  • Aplikace suunto neprehledna, nelze upravit

Poprosil bych aby ten dotyčny, ktery sem napsal ze presel z fenix 5 na suunto 9 a je spokojeny, napsal konkretni duvody PROČ, jinak recenze typu jsem spokojeny je absolutne k nicemu!!! Ja sem přesel k suuntu 9 baro a cekalo me takove zklamani, ze sem se ihned vratil k fenix 5. Zde je muj nazor: Srovnani s fenix 5 - Hodinky suunto 9 B nejsou špatne, jen vubec nestoji za tolik peněz co si za ne vyrobce učtuje. Aplikace suunto pro mobilni tel. je neprehledna, nenastavitelna a chybi zde nektere udaje jako napr. srdecni tep. Dotykovy display jsem zamerne nedal ani + ani - protoze je to subjektivni, pro me je to u sportovnich hodinek zbytecnost snad i zapor, pro jineho cloveka to muze byt vyhoda, např. tim jak po displayi jezdíte prstem je nepřetrzite upatlany.. Fenix 5 ma celkove jednodussi a prehlednejsi menu a datova pole, pritom zobrazuje vice velicin, na druhou stranu je poruchovy hlavne co se tyce vyskomeru, jak je to i suunta nevim. Menu u Baro 9 je spise zamerene na design nez na prakticnost. Suunto hodnotim kladne hlavne proto ze se jedná o kvalitni vyrobek... Ale s fenix 5 se podle me neda moc srovnavat, protoze fenix 5 nabizi vice funkci a moznosti v menšim tele a za nižši cenu. Neskutečně mě u suunta 9 rozciluje ze si nemuzu temer nic nastavit (hlavne zobrazovane udaje na hlavnim ciferniku, to je hruza pořad listovat skrze menu, abych zjistil to co u fenixu vidim na prvni pohled). A už vubec nechapu proč suunto prezentuje 80 sportovnich aktivit, kdyz se od sebe tyto aktivity ve skutečnosti liši jen a pouze nazvem a ikonou, u všech indoor aktivit meri pouze čas a tep u outdoor navic gps, fenix ma aktivity mnohem vice propracovane (Fenix např v posilovne meři počet jednotlivych zdvihu, serii a sam na zaklade pohybu odhadne a zapiše jaky cvik delate - bench press, sedylehy, drepy apod., to je v pripade suunta pouze sciencefiction). Dokazal bych napsat jeste vice duvodu proc je suunto špatna volba oproti garminu, ale nechci nikoho odrazovat a pusobit jako skryty prodejce Garminu

Marek Tarek Marek Tarek

Přidáno: 8. února 2019

(naposledy upraveno 9. února 2019)

• Pohodlny pasek
  • Chybi tlacitko/gesto pro primý navrat z menu k času
  • Nezobrazuje počasi
  • Nelze odpovidat na prichozi zpravy a volani
  • Aplikace suunto neprehledna, nelze upravit

Hodinky jsou pekne a kvalitni. Porovnaval jsem s levnejsim garmin fenix 5, který tyto uvedene zapory vubec nema. Hodinky suunto 9 B nejsou špatne, jen ani vubec nestoji za tolik peněz co si za ne vyrobce učtuje. Aplikace suunto pro mobilni tel. je neprehledna, nenastavitelna a chybi zde nektere udaje jako napr. celodenni srdecni tep. Dotykovy display jsem zamerne nedal ani + ani - protoze je to subjektivni, pro me je to u sportovnich hodinek zbytecnost snad i zapor, pro jineho cloveka to muze byt vyhoda, např. tim jak po displayi jezdíte prstem je nepřetrzite upatlany.. Fenix 5 ma celkove jednodussi a prehlednejsi menu a datova pole, pritom zobrazuje vice velicin, na druhou stranu je poruchovy co se tyce vyskomeru, jak je to u suunta nevim. Menu u Baro 9 je spise zamerene na design nez na prakticnost. Suunto hodnotim kladne hlavne proto ze se jedná o kvalitni vyrobek... Ale s fenix 5 se podle me neda moc srovnavat, protoze fenix 5 nabizi vice funkci a moznosti v menšim tele a za nižši cenu. Neskutečně mě u suunta 9 rozciluje ze si nemuzu temer nic nastavit (hlavne zobrazovane udaje na hlavnim ciferniku, to je hruza pořad listovat skrze menu, abych zjistil to co u fenixu vidim na prvni pohled). A už vubec nechapu proč suunto prezentuje 80 sportovnich aktivit, kdyz se od sebe tyto aktivity ve skutečnosti liši jen a pouze nazvem a ikonou, u všech indoor aktivit meri pouze čas a tep u outdoor navic gps, fenix ma aktivity mnohem vice propracovane (Fenix např v posilovne meři počet jednotlivych zdvihu, serii a sam na zaklade pohybu odhadne a zapiše jaky cvik delate - bench press, sedylehy, drepy apod., to je v pripade suunta pouze sciencefiction) Nekdo tady psal ze presel z fenixu 5 na tyto suunta a je spokojeny, ja osobne tedy vubec nechapu proč, autor mel napsat duvody, aby ta recenze k necemu byla..

Přidáno: 1. února 2019

• Design Stealth – prostě krásné sportovní hodinky
  • Jednoduché ovládání – dotykáč + tři tlačítka
  • Kvalitně zpracovaný firmware v hodinkách
  • Hodně dobrá GPS s možností výběru kvality signálu
  • Přesné měření tepovky ze zápěstí
  • Výborná baterie – bez aktivit = 14 dní, 4-5 aktivit = 7 dní
  • Možnost výměny baterie
  • Voděodolnost do 50m
  • Exklusivní web software Suunto Movescount
  • 80 přednastavených sportovních aktivit
  • Umí vypočítat uběhnutou vzdálenost v hale
  • Bezchybné párování s mobilem/tabletem přes bluetooth
  • Navigace pomocí šipky
  • Navigace po gpx trase – lehká příprava v PC v Movescount
  • Barometr
  • Mohlo by být k dispozici více různých ciferníků/skinů

Původně jsem měl TomTom Runner a vcelku jsem byl spokojený. Nicméně chtěl jsem něco více, baví mě se šťourat ve statistikách po výkonu a tyhle jsou bezkonkurenční, hlavně tedy díky SW Movescount.
Všichni kamarádi okolo mají Fénixe, ale já chtěl jít jinou cestou a udělal jsem dobře. Suunto jsou úžasný hodinky, perfektně se ovládají, firmware je jednoduchý, ovládání intuitivní, nejsou tam zbytečnosti, které nepotřebuji.
Obrovským překvapením je baterie. I když během týdne mám tak 4-5 aktivit, hodinky vydrží 7 dní a možná i déle, já je totiž kolem 30-35% radši nabiju.
Jsou perfektní na turistiku/geocaching. Jednoduše navigují po GPX trase, dají se do nich zadat POI body, dá se navigovat podle šipky, či kompasu. Dá se nastavit přesnost záznamu GPS a podle toho šetřit baterii. U dlouhých pochodů stačí záznam trasy po minutě. Opravdu super!
Nejvíce mě překvapilo, že umí vypočítat podle délky kroku, počtu kroků a koeficientu sportu (já hraju florbal) uběhnutou vzdálenost v tělocvičně, bez GPS. To je naprostá bomba. I kdyby měření bylo zatíženo nějakou chybou, tak ale vím, že chyba je vždy stejná a mohu porovnávat, jak jsem běhal v jednotlivých trénincích, či zápasech.
A samozřejmě design. Ten je úžasný. Já mám design Stealth, což je jakási zvláštní edice. Jsou masivní s parádním displayem, každý hned kouká, co to mám za hodinky.
Celkové shrnutí - jsem nadšený. Vložených peněz nelituji!!!!

Přidáno: 14. ledna 2019

• Dobře čitelný displej
  • Kvalitní zpracování
  • Ideální velikost, dobře sedí
  • Funkce a funkčnost
  • viz níže
  • viz popis níže

Hodinky jsem pořídil jako náhradu staršího modelu Suunto Ambit Run, jelikož jsem s touto značkou byl spokojený.

Hodinky perfektně sedí na zápěstí, problém je pouze při optickém měření TF, to je potřeba hodinky pořádně utáhnout (jinak měří špatně) a spodní část vám po čase nepříjemně až bolestivě tlačí na zápěstí. Ale může to být individuální problém.

Displej je velmi dobře čitelný jak na přímém slunci, tak večer v šeru nebo pod lampou veřejného osvětlení. Osobně večer používám čelovku a s čitelností také není problém. Libí se mi automatické rozsvícení displeje při oznámení kola (po 1 km), což předchozí hodinky nedělaly. Bezdotykovost považuji za výhodu než li slabinu.

Ovládání je pro mě pořád trošku problém, co se tlačítek týče, mačkají se lehce, ale předchozí Suunta měla trošku jiné ovládání a občas stále tápu nad přepínáním zobrazení nebo ukončením kola. Ale to je detail.

Funkčnost - GPS najde dle mého trochu pomaleji než předchozí Ambity, které ji našli v rámci vteřin, u těchto hodinek je potřeba třeba počkat 15 - 30s. Ale občas mají i lepší chvilky a najdou ji okamžitě. Následné měření je už bez problému, výdrž baterie udávaná výrobcem při GPS sedí. Výškoměr je pomocí GPS - vě měste občas ukazuje nesmysly, ale v lese, na horách nemám problém, příje mi přesný. Velmi dobrou funkcí je navigace po trase (většinou si vytvořím na mapách. Následně zobrazuje i zbývající metry k nastoupání/klesání.

Za slabinu považuji firmware - určitě se časem zlepší stejně jako u ambitů. Ukazatel nabití baterie by mohl ukazovat po jednotkách, ne po pětinách. Dále mobilní aplikace - Suunto se snaží, ale mohlo by to být lepší. Krokoměr je potřeba brát trošku s rezervou. Sice je dost chytrý na to, aby neměřil kroky při řízení nebo práci na PC, ale občas změří dva kroky jako 4. Ale samozřejmě, je to zařízení na zápěstí, to nikdy nebude tak přesné.

Optické snímání TF je kapitola sama pro sebe. Opět, může to být velmi individuální problém. Ve zkratce - v zimě nefunguje, ruka se vám tolik neprokrví a hodinky nemají co měřit. V létě mi hodinky dělaly to, že první kilometr TF nemohly rozpoznat a ukazovaly místo TF kadenci (otřesy od dopadů). Po následném prokrvení ruky měří TF dle mého velmi dobře, stabilně a přesně, slabinou je pomalejší odezva oproti hrudnímu pásu (ale s tím se počítá). Při plavání spíše nefunguje, musíte mít hodinky velmi utažené a i tak měří spíše nesmysly. Při cvičení spíše nefunguje. Zatínání svalů na zápěstí dost komplikuje měření. Na kole spíše nefunguje (držení řídítek, vibrace od nich...). Ale jo, při běhu, když si zapomenete hrudní pás, to není špatné :)

Podtrženo sečteno - hodinky jsou dle mého skvělé, určitě bych zapracoval na firmwaru, pořídil si verzi steel (kvalitnější luneta a sklíčko) a bral některé funkce s rezervou. Za 5tis. ale lepší hodinky neseženete :-). Osobně používám při běhání v horách a po roce používání jsem stále spokojen.

Suunto SPARTAN Sport

Suunto SPARTAN Sport

Ověřený zákazník Sportovní kurzy.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 12. ledna 2019

Zakoupeno v Sportovní kurzy.cz

• Citlivost nastavení GPS

Kromě nastavení citlivosti GPS jsem s produktem naprosto spokojen.

SUUNTO ZOOP

SUUNTO ZOOP

Ověřený zákazník Agama Ověřený zákazník

Přidáno: 8. ledna 2019

Zakoupeno v Agama

Obchod vybavil objednávku přesně dle mých představ.
I dodatečně zaslaný chybějící český návod na složitý počítač byl bleskurychle k mé spokojenosti zaslán.
Vřele obchod všem doporučuji

Ověřený zákazník Pulsmetry.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. ledna 2019

Zakoupeno v Pulsmetry.cz

• Intuitivní ovládání
  • Barevný a pěkný diplej (řada vzhledů ciferníku)
  • Velká nabídka sportů a možnost upravit/přidat další sportovní režimy
  • Nedotykový displej
  • Snad jen maličkost v ovládání: procházení nabídek v menu nefunguje v cyklu, takže např. z poslední na první položku je potřeba skutečně projít všechny předchozí položky (zřejmě se ale jedná o neduh i jiných výrobců)

Velmi mne překvapila hmotnost hodinek, ale rychle jsem si zvykla a při sportu rozhodně nijak neomezují. Sedí dobře, byť na větší ruku by pasovaly asi ještě o něco lépe. Displej jsem zatím neměla možnost otestovat v intenzivním světlu, ale za všch dosud nstálých podmínek byl vždy dobře citelný. I přímo při sportu je snadné rychle najít potřebný údaj.

Měření a jednotlivé sportovní režimy lze upravovat a díky možnost přidávat další lze mít např. tréninkový a závodní mód. Kromě toho se při spuštění sportovní aktivity režimy nabízejí v pořadí dle posledního použití, což mi vyhovuje.

Kromě toho lze sportovní aktivity plánovat a z hodinech pak přímo spustit s připomínkou toho, např. jaký cíl má být dosažen (vzdálenost/čas) a jaká intenzita je plánována.

Meření tepové frekvence jsem neměla možnost srovnat s použitím hrudního pásu nebo např. hodinkami jiného výrobce, takže je těžké objektivně posoudit. Nezažila jsem dosud ale žádný výpadek nebo zcela určitě nesmyslné hodnoty. Kromě toho lze nastavit individuální maximální tepovou frekvenci a procentuálně pak tepové zóny - další údaj do tréninků.

Hodinky nenosím denně ale výhradně jen k měření sportovních výkonů a jsem dosud velmi spokojená. Snad ale výrobce ještě zapracuje na mobilní aplikaci - je atraktivní vzhledově a přimo z prohlížeče se nabízí mnohem více možností než v mobilu. Alespoň část funkcí by tak mohla být dostupná i v mobilu.

Suunto Ambit 3 Vertical HR

Suunto Ambit 3 Vertical HR

Ověřený zákazník dotshop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 29. prosince 2018

Zakoupeno v dotshop.cz

• po každom športe zaujímavý pohľad na grafy :-)
  • možnosť vytvorenia tréningových plánov v prípade chcieť sa zlepšiť
  • človek sa naučí, čo znamenajú skratky ako EPOC, PTE, a pod. :-)
  • vynikajúce možnosti nastavenia aktivít / movescount
  • vrámci aktivít - možnosť nastavenia , čo sa má ukazovať na display počas merania
  • možnosť párovania s POD - bike, beh, hrudný pás - o5 viac info o aktivite
  • GPS, kompas, "cesta s5"
  • atď....
  • zatiaľ neviem o nevýhode produktu

multišportové, pre objektívne posúdenie presnosti merania by bolo potrebné športovať súčasne s certifikovanými prístrojmi - na rekreačné športovanie sú hodinky úplne postačujúce,

Ověřený zákazník Pulsmetry.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 27. prosince 2018

Zakoupeno v Pulsmetry.cz

velmi přehledné ovládání příjemné nošení a mnoho funkcí k využití

Ověřený zákazník Hodinky.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 14. prosince 2018

Zakoupeno v Hodinky.cz

Hodinky jsem si koupila na základě doporučení mé známé, protože jsem chtěla hodinky s výškoměrem, tepovkou a jinýma funkcema. Vše, co jsem od nich požadovala, mají.

Přidáno: 20. listopadu 2018

• malé, lehké, na ruce dobře sedí
  • tlačítka se oproti předchozím Ambit dobře mačkají
  • dobře čitelný barevný displej
  • dostatečně hlasité zvukové upozornění, možnost vibrací
  • výdrž baterie odpovídá udávaným hodnotám
  • skvěle přesná GPS
  • navigace
  • sledování denní aktivity
  • možnost navigace, ukazatel převýšení
  • firmware (viz níže)
  • aplikace v mobilu (stále k ničemu)

Hodinky jsem koupil jako náhradu Suunto Ambit 3, které jsem používal několik let a byl s nimi naprosto spokojený. Proti předešlým Ambit jsou hodinky menší, lehčí, tenčí. Na ruce nevypadají jako veliký budík. Mám verzi Steel, kterou osobně doporučuji skrz minerální sklíčko a ocelovou lunetu. Pokud se pohybujete v horách, určitě oceníte.
Hodinky fungují tak nějak stejně jako Ambity, plus je zde měření TF ze zápěstí - ale tato funkce není vždy úplně přesná. Jednak musíte mít hodinky hodně upnuté, jednak první kilometr mi hodinky většinou měří kadenci a po prokrvení zápěstí, začaly měřit TF. Může to být u každého jinak. Jinak je měření přesné, samozřejmě odezva je pomalejší jak u hrudního pásu, ale s tím se počítá. Stejně jako je nemožné měření používat například na kole, nebo při cvičení, kde se dělají nadměrné pohyby rukou. Vyřešíte hrudním pásem. Při spánku měří TF velmi dobře. Dokonce i doba usnutí a probuzení vcelku sedí. Trošku zklamaní je firmware, který zobrazuje stav baterie tak nějak zvláštně. Jednak se zobrazuje pouze po 5% a ne po jednotkách, jako u Ambitů, jednak se stává, že vypnu aktivitu, mám 40% baterie, po půl hodině mám najednou 50% :-D ...Ale jinak ta doba použitelnosti s GPS sedí, dokonce jdou stejně jako Ambit dobíjet za chodu. Veliký plus je možnost změny citlivosti GPS při aktivitě (pokud jdu tůru a vím, že mi to bude ještě 5h trvat, ale mám už jenom 40% baterky, snížím citlivost a mám vyšší výdrž). Věřím, že i měření TF, i ukazatel baterie Suunto opraví pomocí nějaké aktualizace (Ambity měly ze začátku taky spoustu much). Jinak naprostá spokojenost.

Ověřený zákazník inSPORTline.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 16. listopadu 2018

Zakoupeno v inSPORTline.cz

Naprosto bezkonkurenčně nejlepší.Přecházel jsem z Garmin Fenix 5.Garmin ma jen lepe udelanou aplikaci do tel.Ale vse co potrebuji vidim v hodinkach.Perfektni hodinky.
Vyuzivam ke sportu a vydrz hodinek je senzacni.Nic lepsiho snad uz ani do 20ti tis koupit nejde

Suunto Quest

Suunto D6i Novo White + USB

Suunto D6i Novo White + USB

Ověřený zákazník DIVE POINT, s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 29. října 2018

Zakoupeno v DIVE POINT, s.r.o.

• Hezký design

Moc pěkný počítač pro ženy, kvalitní a hezké zpracování. Nabízí všechny funkce, jaké bych od počítače čekala. Jak se chová pod vodou uvidím až na dovolené.

Přidáno: 26. října 2018

• ačkoliv jsou uvedeny jako lehké a unisex, jsou nepříjemně veliké a těžké (pro ženské zápěstí zcela nevhodné)

Suunto TRAVERSE

Suunto TRAVERSE

Ověřený zákazník Richsport.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 23. října 2018

Zakoupeno v Richsport.cz

• Všestranný společník pro každou příležitost

Přidáno: 7. října 2018

• Hodinky vypadaji opravdu dobre
  • Safirove sklo
  • Jsou velmi lehke a dobre se nosi
  • Presna GPS
  • Slusna baterie
  • Kvalita vyroby
  • Citlive akcelometry
  • Hodinky maji pro me dve vetsi chyby a to, ze notifikace, ktere na ne chodi si muze precist kdokoliv. nejsou jako apple watch chranene kodem po sejmuti z rukou.
  • Vestaveny TF se mi zpousti i v noci na nocnim stolku, nepomaha ani to, ze hodinky jsou sklem dolu, coz byl mod uspani predeslych verzi. Obtezuje to! Bere to baterii! A je to na .... Pro nezasvedcene. Spite a na stolku se vam kazdou chvilku rozzari silne, blikajici, zelene svetlo.
  • Mrzi me, ze maji malo ciferniku.
  • Pocitaji kroky i pri rizeni auta. Samsung gear s 3 frontier tohle nikdy nedelal a apple watch mene

I kdyz to vypada, ze s 9 nejsem spolojeny, neni to pravda. Hodinky jsou velmi dobre, mody propracovane a koupil bych si je znovu. Vlastnil jsem suunto core, ambit 1,2,3, traverse alpha foliage, spartan ultra. Tak ze by se dalo rict, ze suunto znam.

Za dobu napsani recenze mi hodinky trikrat svitily na stolku sklem dolu.

Zobrazuji 121 - 140 ze 400 recenzí 1...5 6 [ 7 ] 8 9...20