Recenze Suunto

Suunto 9 Baro HR

Suunto 9 Baro HR

Ověřený zákazník Richsport.cz Zbyněk

Přidáno: 2. dubna 2024

(naposledy upraveno 2. dubna 2024)

Zakoupeno v Richsport.cz

• Velmi špatná viditelnost a čitelnost displeje
  • Displej hodinek je docela malý

Ověřený zákazník Mobil Pohotovost Radoslav Zumrik

Přidáno: 10. března 2024

(naposledy upraveno 10. března 2024)

Zakoupeno v Mobil Pohotovost

• Top dizajn,funkčnost potažmo chytrost hodinek, neuvěřitelná vydrž baterie.

Hodinky jsou efektivní ve všech funkcích, možnost si stáhnout dalších pět možných režimů, které lze taky používat.Kvalitní materiály, které jsou zároveň moc příjemné na dotyk a zpracování, které je dokonalé. Rozhodnutí je koupit bylo zprávnou volbou, nevím jestli by mně tak vyhovovali taky jiné chytré hodinky ale už to neřeším, jsou fanouškem kvalitních věci a značka hodinek Sunto je opravdu top, o tom nemám pochyb.
Děkuji za možnost se rozhodnout zprávně.

Přidáno: 6. března 2024

• GPS bez chybiček

Suunto Race

Ověřený zákazník Hodinkovna.cz Pan R.

Přidáno: 25. února 2024

Zakoupeno v Hodinkovna.cz

Display, výdrž, krásné zpracování. Velmi lehké. Super řemínek.

Ověřený zákazník Sportisimo Ověřený zákazník

Přidáno: 4. února 2024

Zakoupeno v Sportisimo

Produkt krásný, ale byl to nevhodný dárek, takže nelze hodnotit objektivně z hlediska jeho vlastností.

Suunto 7

Suunto 7

Ověřený zákazník hodinky-365.cz Robert Maik

Přidáno: 2. února 2024

Zakoupeno v hodinky-365.cz

• Pořizovací cena, velmi nízká hmotnost, měkký řemínek z příjemného materiálu, podporují NFC platby, elegantní vzhled a tmavý design nebijí tolik do očí, jsou vhodné i k společenskému oděvu a přitom nabízí mnoho sportovních funkcí. Lze do nich nainstalovat i několik aplikací pro běžnou turistiku jako např. Mapy, kompas, altimetr a barometr a dokonce i GPS navigací, ale offline mapy ke stažení jsou za cenu 70Kč.
  • Výdrž baterie při běžném nošení bez zapnutých sportovních funkcích cca 24h

Obchod Hodinky365 je perfektní. Při výběru hodinek mi velice pomohli Vaši Jůtubeři Dominik s Matějem na svém kanálu . Touto cestou jim chci poděkovat a popřát mnoho zdaru v další tvorbě. Váš odběratel .

Suunto Vector

Suunto Vector

Ověřený zákazník EasySport.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 11. ledna 2024

Zakoupeno v EasySport.cz

Vynikající analogové univerzální hodinky - dlouhá výdrž baterie (víc jak rok)

Suunto VYPER NOVO WHITE bez USB

Suunto VYPER NOVO

Suunto VYPER NOVO

Ověřený zákazník Scubashop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 13. prosince 2023

(naposledy upraveno 13. prosince 2023)

Zakoupeno v Scubashop.cz

Vše super

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 8. prosince 2023

• zejména zpracování, displej, výdrž, ovládání, přesnost gps
  • drobnosti v nočním či tichém režimu, nativní live tracking by se mohl běžcům hodit

Budu občas srovnávat s Garminem, jednak hlavní konkurent, jednak jsem vlastnil Fenixy 6, 6X, 7X, dále doma Forerunner 955 Solar, na kolo Edge 130+, 820, zkusil jsem i AW Ultra, ale to není konkurence těchto dvou značek, jen dokonalý marketing.
Původní plán na nový hardware, při zachování příslušnosti k Garminu, byla kombinace Epix Pro 51 + Edge 840.
AMOLED z důvodu vyššího rozlišení, pro mě, s brýlemi na dálku, lepší čitelnost. Tento je parádní za všech okolností, automatika funguje dobře. Při aktivitě a normálním režimu baterie displej nevypíná, i pohaslý je dobře vidět.
Safírové sklo, u Garminu zdroj odlesků a horší čitelnosti, tady paráda, znatelný rozdíl.
Za mě Suunto Race mají perfektní design, absolutně top, před lety jsem dostal Suunto Terra - titanový designový skvost, tohle je podobná škola, vzhled zcela neobjektivně miluji, kvalita sestavení špičková. Suunto design se mě prostě líbí, i jeho konzistenčnost, bohužel funkčně doposud v něčem, pro mě podstatném, jejich produkt zaostával.
Perfektní systém ovládání, 2 tlačítka a potvrzovací korunka jsou mnohem lepší kombo, než 5 tlačítek Garminu, jsem tech nadšenec, ale u Garminu jsem se občas i tak ztrácel a procházel nekonečná submenu, jak na hodinkách a Edge, tak v aplikaci, dotyk moc nepoužívám.
Znatelně jednodušší start/nastavení/přizpůsobení aktivity před jejím spuštěním a vlastní start aktivity a vrácení se k nastavení již v průběhu, bez obavy, že ji nechtěně vypnu.
Aplikace taktéž mnohem přehlednější a modernější od Suunta, navíc jejich grafy a metriky mě říkají mnohem více, než krkolomné výstupy Garminu. Mnohem příjemnější je vytváření vlastních datových obrazovek v aktivitě u Suunta, přehledný kalendář aktivit, super přehledný tréninkový progres i únava, graficky i číselně.
Jedním z hlavnějších důvodů, proč jsem přešel na Suunto, je UI hodinek, dobře zvolené fonty, barvy, jednodušší a přehlednější grafika menu i widgetů/grafů. Dále obsluha v náročnějších podmínkách, zima, vyčerpání, tlusté rukavice, přechody mezi obrazovkami a rychlé zoomování mapy s trasou jsou i tak parádní, zkrátka jiný level.
Další důvod byla velmi špatná použitelnost map na turistických stezkách a chodnících, při túrách i běhu, týká se to všech uvedených Garminů, prakticky trvalá odchylka od trasy, kompas přeskakuje jako zajíc, nepoužitelný. Topo mapy nepřehledný balast, po smazání a přechodu na klasické mapy Garminu a snížení detailů zobrazení lepší, ale do přehlednosti map Suunta daleko, a přitom co do podrobnosti žádný problém nemají. Sejití z trasy je patrné okamžitě, multiband a perfektní kompas jsou top a zásadní pro orientaci v neznámém terénu a třeba v noci, opakovaně sejití na souběžnou stezku vyjde při závodě poměrně draho.
U mě byl dalším rozhodujícím faktorem pro tento ekosystém dosluhující Edge na kole, chtěl jsem něco funkčně moderního, dobře ovladatelného - tedy dotyk + tlačítka, dobře viditelného ve dne i v noci, s perspektivní podporou stran firmware. Po tom, co Suunto spojilo síly s Hammerhead, propojilo metriky s Suunto app, Karoo 2 byl jasná volba, absolutně nelituji, vše funguje dokonale, climb detekce, strava segmenty, možnosti nastavení, jízda po trase, spárování s pásem, radarem i Sram ASX bez chybičky, indikace stavu baterií všech periferií velmi oceňuji. Přenos metrik do Suunto app bezchybný.
Snadné je i přidávání/odebírání vlastních tras do hodinek importem gpx, u Garminu dříve jen přes web, pak už i přes appku, stále však poměrně nekomfortní, u Suunta je poměrně snadná i tvorba trasy přímo v aplikaci - na iPadu s perem paráda.
Absolutně skvělá je výdrž baterie při aktivitě, spíše bych řekl, že těch 40 hodin je ještě mírně podhodnoceno, zatímco 955 se na slibované hodnoty nedostávali, při plné kvalitě GPS.
U mě ve srovnání se 7X lepší drží na ruce, méně tlačí na ulnární kost, perfektní vzdušný stock řemínek bez poutek, ale s pinem na konci, netrčí za rukáv. Při aktivitě jdou tlačítka snadno zamknout/odemknout.
V recenzích jsem narazil na horší HR senzor Suunta obecně, nedělal jsem srovnání s pásem, na aktivity vždy používám hrudní pás, při túře a v běžném denním režimu či spánku drobné odchylky neřeším, nějaké nesmysly jsem nepozoroval, ale je možné, že Garminy, čistě na ruce, budou mít tepovku lepší.
Sledování spánku výborné, u mě odpovídá časově i pocitově, pokud se v noci budím, poznají to i hodinky, grafy a hodnocení fajn.
Garmin má obchod, za mě zbytečná věc, ve stavu v jakém je nyní, spíše mraky podivných ciferníků s pochybnou funkčností a větší spotřebou baterie, pár celkem zbytečných doplňků. Suunto má také obchod, spíše na doplňky či užitečné obrazovky v rámci aktivit, našel jsem tam o chlup více smysluplnějších věcí, třeba na intervalový trénink, ale oba by mohli nabízet více.
Výdrž samotných hodinek odpovídá papíru, mám always-on, v noci je tma, notifikace zapnuto, minimálně hodina aktivity s pásem denně, týden s jistotou, dobíjení rychlé, spolehlivost aktivace displeje otočením zápěstí a rychlost menu po poslední aktualizaci v pohodě, není důvod zvedat obočí, mohla být nabíječka USB-C.
Mě osobně se velmi líbí snadnost nastavení intervalů, nebo jenom časových značek při kruhovém silovém tréninku před samotným spuštěním aktivity, to je super.
Mapy, byť se stahují celkem pomalu - nedělám denně, jsou skvělé a mají přehledný systém instalace. Suunto heatmaps nepoužívám, pro někoho velké plus, umí je i Karoo 2.
Vibrace silné a jasné, při aktivitě je na rozdíl od Fénixů nepřehlédnu.

Suunto nemá kalendář, mě nechybí, office widget mám na iPadu i iPhonu, další notifikaci nepotřebuji.
Suunto notifikace nepodporují smajlíky, tohle fakt neřeším, ale být mohli !
Suunto nemá platební bránu, já Garminy na platbu stejně používal nerad, heslo skoro pokaždé, byť hodinky stále na ruce je opruz, mobilem je to hned, v kapse vždy.
Suunto by za mě mohlo zlepšit chování v noci, kdy je displej zhasnutý - při automatické aktivaci období notifikačního klidu. Při aktivaci se rozsvítí domácí obrazovka, byť krocená senzorem světla, ale stále dost jasná. Na první zmáčknutí bych aktivoval obrazovku spořiče, případně na druhé až vlastní homescreen…
Suunto v režimu nerušit kromě notifikací vypíná i displej a deaktivuje gesto probuzení, toto bych od sebe oddělil.
Suunto nemá detekci pádu, nemá live tracking - oboje řeším na kole v Hammerhead, při jiné aktivitě nepotřebuji. Kdyby ano, řešil bych to iPhonem, tam je.

Suunto Clipper L/B NH

Suunto Clipper L/B NH

Ověřený zákazník EasySport.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 26. listopadu 2023

Zakoupeno v EasySport.cz

• Pasuje na řemínek od hodinek, funkčn , vhodný k základní orientaci, udržení směru. Voděodolný.

Přidáno: 20. listopadu 2023

(naposledy upraveno 25. listopadu 2023)

• Výdrž baterie

Přidáno: 17. listopadu 2023

Zakoupeno v Alza.cz

Ještě nevím. Je to dárek pod stromeček.

Ověřený zákazník Hodinky.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 19. října 2023

Zakoupeno v Hodinky.cz

Topka bomby

Přidáno: 19. října 2023

Pomalé a složité.

Přidáno: 18. října 2023

Zakoupeno v Mobil Pohotovost

• Je potřeba dokoupit kryt na na hodinky

Ověřený zákazník hodinky-365.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 14. října 2023

Zakoupeno v hodinky-365.cz

• Elegantní hodinky nejen na sport, téměř 7 denní výdrž baterie, rychlé dobití cca do 30 minut, přesná GPS, dobrá viditelnost displeje i za slunečního svitu, intuitivní ovládání, v pohodě i bez manuálu, dobrá aplikace k hodinkám v mobilu, lehké díky titanovému tělu, hodí se pro každou příležitost, i ta cena vzhledem kvalitě těchto hodinek je rozumná, na to, že tato značka není běžně kupovaná, jsem s nimi max.spokojený.
  • pozdější odezva displeje při dotyku a posunu prstu ruky na safírovém sklíčku, malý výběr ciferníku v hodinkách

výhody jsou popsány výše, nevýhody jsou zanedbatelné

Suunto 5

Suunto 5

Ověřený zákazník 4camping Vilma

Přidáno: 7. září 2023

Zakoupeno v 4camping

Displej hodinek je velice špatně čitelný. Odnesla jsem je do servisu Suunto, kde technici zjistili, že nebyl aktualizovaný software a bohužel ani nefunguje podsvícení. Doporučili mi vyměnit sklíčko u hodinek. Vzhledem k tomu, že je mám dva dny, tak je raději vrátím, nepřesvědčily mne.

Přidáno: 23. července 2023

(naposledy upraveno 23. července 2023)

• Dobrá výdrž baterie
  • Čitelný display i za slunicka
  • Kvalitní měření GPS přesne trasy
  • Odezva displeje je trochu delší

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 21. července 2023

(naposledy upraveno 21. července 2023)

Zakoupeno v MALL.CZ

Hodinky jsou skvělé.Splnily očekávání.

Zobrazuji 1 - 20 ze 374 recenzí [ 1 ] 2 3 4 5...19