Recenze Suunto

• Čistý, minimalistický design
  • Možnost spojení s PC a nahrání tréninkových programů
  • Upomínka tréninkového dne
  • Ohodnocení tréninku
  • Délka řemínku opravdu dělaná na dámské zápěstí
  • Podsvícení displeje
  • Občas na pár vteřin vypadne spojení s hrudním pásem

To, že si pořídím pulsmetr Suunto, jsem věděla už dlouho, šlo jen o to, jaký vybrat typ. Nechtěla jsem ani úplně základní, ani příliš drahý s funkcemi, které bych nevyužila nebo které sleduji na mobilu (např. GPS). Tenhle pulsmetr splňuje přesně to, co jsem hledala, i pár věcmi mile překvapil. Člověk si může vybrat tréninkový program na hubnutí nebo zlepšení kondice, nebo jen úplně volné měření. Díky USB se pak můžou do hodinek nahrát další tréninkové programy, ať už vlastní nebo zhotovené jinými zkušenými sportovci z Movescount.com. Jsem zvědavá na aplikaci Movescount pro Android, má vyjít v březnu, to bude určitě super spojit hodinky i s telefonem. Někdy se na pár vteřin přeruší spojení s hrudním pásem, ale vzhledem k délce tréninku mě těch pár vteřin opravdu nevadí, neovlivní to výsledek měření.
Je fakt, že cena je trochu vyšší, ale pro mě to byla určitě výhodná koupě, jsem naprosto spokojená.

Přidáno: 14. ledna 2015

Super hodinky,proste Suunto

Suunto Ambit 3 Sport HR

Suunto Ambit 3 Sport HR

Přidáno: 11. ledna 2015

• integrovaná a přesná GPS
  • nízká hmotnost a příjemně se nosí
  • měření denní aktivity, týdenní statistika a recovery graf
  • Bluetooth konektivita s mobilní aplikací a upload aktivit okamžitě a bez pc
  • super vzhled i na menší ruce, takže vhodné i pro ženy!
  • vibrace, ale není to překážka
  • u Suunto je novinkou Bluetooth, takže zatím nejsou PODy, ale to brání pouze v měření kadence na kole nebo wattů (power pod), ale to zatím absolutně nepotřebuji.

Vybral jsem si Suunto Ambit 3 Sport HR. Přecházel jsem z Ambitů2R HR, které byly zaměřené hlavně na běh. Tyto hodinky jsou špičkou mezi multisportovními hodinkami. Ambit 3 Sport mají proti Peak slabší baterii a nemají barometr, což pro mě není překážkou. Nevyužil bych. V hodinkách se samozřejmě nastavují i osobní údaje (rok narození, hmotnost, max TF a pohlaví). V rozhraní Movescount se nastavuje min. a max. TF společně se zónami frekvence a vše v ČEŠTINĚ.
Funkčnost:

- za naprosto geniální považuji nastavení veškerých sportovních aktivit přes webové rozhraní v pc, kde můžete nastavit 10 sportovních režimů a na každý sportovní režim i 8 obrazovek po 3 údajích, které chcete měřit při aktivitě. Nově u Ambi3 je konektivita s mobilní aplikací, kde si můžete tyto sportovní režimy měnit a nastavovat přes mobil neb nutnosti připojení kolýbkou s pc + okamžité nahrání naměřených aktivit z hodinek do aplikace Movescount.

- multisport je vynikající, lze kombinovat všech 10 sportovních režimů, které si nahrajete (nastavíte do hodinek). Jedním tlačítkem lze měnit aktivitu na jakoukoliv další, která je na výběr. Lze míchat outdoor aktivity s indoor aktivitami, plavání se stretchingem atd atd atd.

- lze dále nastavit, aby hodinky zvukových signálem oznámily, kdy se dostanete pod hranimi ideální TF nebo nad ideální TF. Dále po jakých intervalech chcete měřit jednotlivé sportovní aktivity. Plavání lze např. od 100m.

Závěrem hodnotím Suunto Ambit3 Sport HR jako jedny z nejpovedenějších sporttesterů na současném trhu. TOP produkt, se kterým změříte naprosto každý běžný sport venku či uvnitř. Měření tepové frekvence i GPS polohy je přesné a na data se tak zle bezpečně spolehnout. Ovládání hodinek, nastavení sportů v Movescountu i přepínání mezi sporty je velmi intuitivní, jedoduché a velmi rychle si na to člověk zvykne.

Já osobně jsem oboje Suunta kupoval ze speciálky Pulsmetry.cz, kde jsem dostal plnohodnotné odpovědi na všechny potřebné dotazy, které se týkaly konkurenčních sporttesterů i funkčností jednotlivých konkurenčních modelů...prostě bomba profi přístup.

Přidáno: 6. ledna 2015

• skvělý design
  • perfektní nastavení
  • skvělá doporučení
  • dobrý přehled předchozích cvičení
  • užitečné shrnutí zpětně několik dní
  • prostě super - předčilo to mé očekávání
  • občas vynechává tepovka, ale ničemu to nevadí

Produkt jsem si vybrala proto, že mě zaujal jeho design a možnosti využití. Používá se naprosto skvěle a částečně mě i motivuje ke cvičení a kdybych si mohla vybrat znovu, zda koupit tento produkt nebo jiný, určitě bych si znovu vybrala tento. Nemám žádné proti, našla bych pouze samá pro. Cenově možná patří k těm dražším, ale za kvalitu se hold platí a myslím si, že jako dárek je tento produkt naprosto dokonalý.

Přidáno: 3. ledna 2015

(naposledy upraveno 8. ledna 2015)

• ideální pro běžce
  • použitelné na outdoor - viz. recenze!
  • mnoho formátů souřadnic včetně MGRS
  • rychlé zaměření GPS
  • přesná navigace a zaznamenávání trasy
  • kvalitní značka
  • výdrž baterie není při navigování vysoká, ale vzhledem k velikosti hodinek můžeme být rádi
  • nemají menu v češtině
  • k zobrazení polohy, kompasu a navigaci se lze dostat jen přes zvolený sportovní režim (jakýkoliv)

Tyto běžecké hodinky od kvalitní finské značky Suunto jsem si pořídil na outdoorové aktivity – treking, airsoft, survival. Potřeboval jsem jednoduchou GPS, která mi v případě nouze oznámí polohu, případně mě navede na zadané souřadnice, ale zároveň aby to nebyla další věc navíc. Takže hodinky. A nechtěl jsem za ně utratit více, než sedm tisíc korun.

Hodinky jsou poměrně velké, ale dají se nosit i na tenkém zápěstí. Optimalizaci pro běžce nezapřou. Dlouhým stiskem tlačítka NEXT se dostanete do menu, kde naleznete mimo jiné nastavení formátu souřadnic (UTM, WGS84, MGRS a další), kalibraci a nastavení deklinace kompasu a orientaci „mapy“. Ale z běžného režimu hodinek se k těmto samotným funkcím nedostanete. Jde to jen přes START/STOP -> exercise -> zvolení předdefinovaného sportovního režimu (lze upravovat přes movescount.com, viz. dále) -> dlouhé stisknutí NEXT -> a zde buď ACTIVATE kde je mj. kompas nebo NAVIGATION.

Česky se s hodinkami bohužel nedomluvíte.

V menu NAVIGATION lze zobrazit současnou polohu nebo zadat vlastní souřadnice a uložit je jako POI (point of interest – bod zájmu), který lze poté vybrat v POIs a nechat se k němu navigovat. Nachází se zde i možnost Routes (trasy), kde lze vybrat trasu složenou z několika bodů a nechat se po ní vést. A je zde i Find back, což vás navede k výchozímu bodu, odkud jste začali „cvičení“.

Co se týče tras, ty v hodinkách vytvářet nelze, což je škoda, když už lze vytvářet jednotlivé body zájmu, ze kterých se trasy skládají. Jde to pouze přes movescount.com. Samotná navigace se skládá ze tří obrazovek, přepínatelných tlačítkem VIEW. První zobrazuje vzdálenost k následujícímu bodu, jeho název a po obvodu displaye šipku ukazující směr. Druhá zobrazuje zmenšenou téměř celou trasu a bod, ve kterém se nacházíme, a třetí úsek trasy s šipkou představující nás. Podle směru pohledu se může otáčet šipka nebo úsek. Hodinky naštěstí nenutí uživatele jít přesně na bod trasy, aby začaly navigovat k dalšímu, ale je zde cca patnáctimetrová tolerance. Bod lze také přeskočit dlouhým stisknutím tlačítka NEXT -> NAVIGATION -> skip a waypoint.

Výdrž baterie je při navigování horší. Na movescount.com lze nastavit interval záznamu (1 s, 10 s) a životnost GPS podle přesnosti (8 h, 12 h, 25 h), to ale podle mého názoru odpovídá čistě záznamu pohybu. Při nepřetržitém navigování po trase je spotřeba energie mnohem vyšší. Při nastavení intervalu záznamu 10 s a výdrže 12 h mi po 4 hodinách a 45 minutách zbývalo pouze 32 %, což by znamenalo maximálně 7 hodin navigování. Útěchou je, že teplota se pohybovala pod bodem mrazu a že kamarád s navigací Garmin Oregon 600 na tom byl s výdrží podobně.

Registrace na movescount.com je jednoduchá, stažení a instalace aplikace na synchronizaci hodinek po připojení do USB ještě jednodušší. Jak bylo zmíněno výše, na movescount.com probíhá veškeré nastavování sportovních režimů a tras. Lze zde vytvářet i body zájmu, případně přejmenovávat již uložené přes hodinky. U sportovních režimů lze mj. nastavit, co se bude zobrazovat na obrazovce, interval záznamu, přesnost záznamu GPS, zobrazování dotazů na hrudní pás či další příslušenství. Záznamy „cvičení“ se zde zobrazují na google mapě, pod ní jsou křivky tempa (za kolik minut by trvalo urazit kilometr), rychlosti, nadmořské výšky, vertikální rychlosti a případně asi i tepové frekvence, pokud by byl použit hrudní pás. Záznam lze exportovat jako kml, gpx, xlsx, fit nebo tcx.

Nastavování trasy na movescount.com lze pouze klikáním do google mapy nebo importem např. gpx souboru. Přitom při nastavování bodů zájmu je možné zadat souřadnice (i když jen ve stupních). Nicméně trasu z nich nesložíte ani zde.

Pro běžce, kteří rádi analyzují výkony nebo sledují tep se jedná dokonalé hodinky. Rovněž pro vyznavače outdooru s mapou, buzolou a protraktorem, kteří budou GPS využívat jen jako „záložku“ nebo pro případ nouze. Při celodenním navigování by se muselo už hodně šetřit. Při vícedenním navigování by bylo lepší použít např. garmin foretrex se zásobou náhradních tužkových baterií.

Ověřený zákazník 1Obchodak.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 2. ledna 2015

Zakoupeno v 1Obchodak.cz

• přehledné ovládání
  • zatím nic

s výrobkem jsem spokojen

Přidáno: 30. prosince 2014

Zakoupeno v Pulsmetry.cz

• Design. Renomovaná značka. Recenze na webech.
  • Design na obrázcích a fotkách produktu se lišil od skutečnosti.

Moji tepovou frekvenci nemůže najít, ale jelikož je produkt pro moji přítelkyni, u které funguje vždy, tak tento problém neřeším.

Ověřený zákazník Pulsmetry.cz Registrovaný uživatel

Přidáno: 16. prosince 2014

v poho

Přidáno: 15. prosince 2014

• Nikde jsem se nedočetl zda-li mají dodinky vůbec datumovku a den v týdnu

průměr

Přidáno: 13. listopadu 2014

• Všechno. ...

Výborný hodinky....

Přidáno: 23. října 2014

Zakoupeno v inSPORTline.cz

• Přehledné, jednoduché, dají se nosit nejen při sportu.
  • Měl jsem si je objednat už dříve !!! :-)

Vše OK

Přidáno: 3. října 2014

• Spousta funkcí
  • Design
  • Příjemný řemínek
  • Lehké
  • Horší čitelnost ve dne, slabé osvětlení
  • Na ovládání funkcí si ještě zvykám

Nejde o sporttester, ale o stylové outdoorové hodinky.

Ověřený zákazník Huramobil.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 7. září 2014

Zakoupeno v Huramobil.cz

• perfektní, přehledné, dlouhá výdrž, jednoduché spojení s pc.
  • zatim nic

Suunto A-10

Suunto A-10

Ověřený zákazník Hodinky.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 13. srpna 2014

Zakoupeno v Hodinky.cz

• pro začátečníky skvělé.
  • kvalitní
  • zatím nic

z široké nabídky je pamatováno na laiky.
Desetiletý vnuk okamžitě pochopil jak s buzolou zacházet.
Doporučuji i z delšího výběru pro pokročilé.

Suunto Ambit 2 HR

Suunto Ambit 2 HR

Přidáno: 18. července 2014

• lehké příjemné na ruce i pro každodenní nošení
  • univerzální pro nenáročné sportovce
  • jednoduché intuitivní ovládání
  • bombastický webový klient, přes který se nastaví úplně vše!
  • přesná GPS, přesný HR pás
  • načítání HR i GPS je otázka 2-3 sec
  • displej je výborně čitelný i na slunci
  • Ambit2 R by možná mohly signalizovat lépe tepová pásma...ale možná to bude jen mýma rukama, teprve s nimi seznamuji :)

Suunto Ambti2R HR doporučuji každému, kdo chce kvalitně sportovat a mít přehled o všech datech, které si chce měřit. Přešel jsem z mobilní aplikace a velký problém byl v lese s GPS. Tady je to bez chyby, naprosto perfektní a přesné měření. Nezkoušel jsem zatím navigaci, tak nemohu posoudit výdrž baterie při plném zatížení, ale při běhu cca 1 - 1,5h s GPS záznamem po 1sec baterie klesla cca o 10%, takže zatím naprostá spokojenost co se týče přístroje.

Další velká bomba je Movescount - webový účet pro veškerý přehled i nastavení hodinek. Zde lze do hodinek nastavit celkem 10 sportovních režimů dle libosti, takže kdo tvrdí, že jsou hodinky zaměřené pouze pro běžce...NENI TO PRAVDA. Je pravda, že se dá připojit pouze Foot POD a jiné pody na kolo přidat nelze, ale bruslích, vyjížďce na kole nebo při jiné aktivitě stačí měření GPS a základních údajů, které mi stačí ke štěstí. Lze tedy nastavit 10 režimů a u každého režimu 8 obrazovek s různými veličinami, které hodinky měří (tempo, čas, kalorie, frekvence, kadence, vzdálenost, rychlost atd). K tomu je na webu Movescount spousta aplikací, které měří spoustu dalších věcí, které vytváří fanatici s hodinkami zn. Suunto...lze je tedy libovolně zkoušet.

Závěrem...univerzální, jednoduché a dobře vypadající hodinky, které jsou pro začátečníky a pokročilé sportovce!! :-)

Ověřený zákazník Hodinky.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 27. června 2014

Zakoupeno v Hodinky.cz

Přístroj nesporně praktický,pěkně vybavený.Příjemný na nošení.Funkce ,které potřebuji k bezpečnému pobytu v přírodě podle očekávání,za velké mínus považuji však absenci českého manuálu-jsme přeci v Česku :-)

Přidáno: 12. června 2014

Zakoupeno v Pulsmetry.cz

• Byl to dárek a zjevně potěšil

Chtěla jsem hodinky Suunto bez měření tepu, ty jsem vybrala a ten komu jsem je objednala je s nimi zatím spokojený - je ještě brzy na nějaké větší hodnocení

Ověřený zákazník AQUAPRO Ověřený zákazník

Přidáno: 2. června 2014

Zakoupeno v AQUAPRO

• velke mnozstvi funkci a nahrati aplikacich z webu
  • nektere veci/postupy nejsou v navodu

Velke mnozstvi funkci a nahrati aplikacich z webu.
Na you tube by mohl byt profesionalni uzivatelsky video navod.
Pozitivne mne prekvapil movescount. Merene/vypoctene veliciny jako na profesionalnim mereni pri zatezovem testu na rotopedu . Mohli by dodelat i lepsi rozhrani pro smart phone (grafy se nezobrazuji jako na PC).
Jinak naprosta spokojenost.

Suunto Core Alu

Suunto Core Alu

Ověřený zákazník TimeStore.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 29. května 2014

Zakoupeno v TimeStore.cz

• Sper hodinky
  • Nepipa v celou

Vyborne hodinky - zatim je vse OK, mam je ale zatim kratce.

Ověřený zákazník TimeStore.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 26. května 2014

Zakoupeno v TimeStore.cz

• Jednoduchý sportestr se základnímy funkcemi.
  • Velký přehledný displey.
  • Trenér v hodinkách upravuje treninky podle aktuálního stavu splnění cíle.
  • Možnost využít treninkový deník na i ternetu s možností tvorby vlastního treninkového plánu.
  • Měření tepu bez výpadků během treninku.
  • Hrudní pás nefunguje ve vodě (očemž se lze dočíst v návodu a době koupě jsem tuto informaci věděl)
  • Stopky nelze použít bez spuštění treninku.

Jednoduchý a levný sporttester.

Zobrazuji 281 - 300 ze 400 recenzí 1...13 14 [ 15 ] 16 17...20